Haber Detayı
21 Şubat 2010 - Pazar 08:21 Bu haber 1992786 kez okundu
 
AVRUPA FUARI FASHION İZMİR, KAPILARINI AÇTI
Alanında Avrupa’nın en büyük üç fuarından biri haline gelen IF WEDDING FASHION İZMİR, görkemli bir törenle 4. kez kapılarını açtı.
EKONOMİ Haberi
AVRUPA FUARI FASHION İZMİR, KAPILARINI AÇTI

ELAL AJANS Reklamıdır

Türk gelinliğinin başkenti İzmir, görkemli bir açılış törenine sahne oldu. Barcelona  ve Milona’daki Avrupa’nın en önemli gelinlik-damatlık fuarları ile  yarışan, Türk moda ve hazır giyim sektörünün tek fuarı olan  If Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 4. kez kapılarını açtı. 21-24 Şubat 2010 tarihlerinde profesyonel ziyaretçilere açık olacak fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,  kentte herkesin el ele vererek, uzun yıllardır üzerinde bulunan durağanlık toprağını silkelemeye çalıştığını söyledi. Bu konuda belirli bir noktaya gelindiğine işaret eden Başkan Kocaoğlu, bu başarıda bir çok fuar organizasyonunun ve özellikle IF Wedding’in büyük payı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Bu fuarın elde ettiği başarı,  doğru teşhisten ve sahip çıkılmasından kaynaklanıyor. Yoğun emek ve çabaların ardından Avrupa fuarı haline getirilen ve İzmir’in bağrından çıkmış If Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın, başka bir fuar şirketi tarafından taklit edilmeye çalışıldığını duyduk. ‘Hazır pişmiş aşı alayım da yiyeyim’ mantığıyla bir şeyler yapmaya, oyun kurgulamaya çalışan  kişilere de buradan hayıflandığımı, üzüldüğümü bildirmek istiyorum. İzmir adına ve sektör adına değil, onlar adına üzüldüm. Biz diğer fuarlarımızı yaparken, mermer fuarında olduğu gibi ne pahasına olursa olsun İzmir’de tutamaya ve büyütmeye çalışıyoruz. Herkes nasıl iş yaptığımızı çok iyi biliyor. Nasıl bir duruş sergilediğimizi tüm Türkiye biliyor. Onun için kimse böyle şeylere heves etmesin.”

Başkan Kocaoğlu, IF Wedding Fashion Fuarı için için yurt dışından bir çok alıcı getirdiklerini ve iş bağlantılarının artması konusunda 4 yıldır büyük çaba harcadıklarını da sözlerine ekledi.

SEKTÖR ÇOK HIZLI BÜYÜDÜ

İzmir Vali Vekili Sait Topoğlu, gelinlik sektörünün kentteki gelişiminden dolayı büyük gurur duyduklarını belirterek sektöre ilişkin istatistiki bilgeler verdi, Türkiye gelinlik ihtiyacının yüzde 60-70’nin İzmir’den sağlanmasının sevindirici olduğunu söyledi.   Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki ise hazır giyim sektörünün 10 milyon kişiye iş imkanı yarattığını ve ekonomiye net katma değer sağladığını vurguladı.  İzmir Ticaret Odası  Meclis Başkanı  Necip Kalkan, İzmir’in  hazır giyim sektöründe son yıllarda geldiği noktanın oldukça iyi olduğunun altını çizerek geçmiş yıllarda yapılan üretime ilişkin örnekler sundu.  Türk Moda ve Hazır Giyim Federasyonu- Ege Giyim Sanayicileri  Derneği Başkanı Nedim Örün ise konuşmasında,  4 yıl önce başlayan fuarın hedefini yüksek tuttuklarını ve  şu anda istedikleri  noktaya geldiklerini vurgulayarak, “Artık Milano ve Barcelona ile birlikte Avrupa’nın 3 önemli fuarından biri haline geldik” dedi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - Haber Merkezi Editör: Ali Ölmez
Etiketler: Gelinlik Fuarı, Fuar, Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, If Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Sait Topoğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı