Haber Detayı
19 Şubat 2010 - Cuma 15:25 Bu haber 1001087 kez okundu
 
"GÜMÜŞ ADAM" AHMET
İzmir Büyükşehir Belediyesi 96 kg. güreşçisi Ahmet Taçyıldız, Dünya Kupası’ndan gümüş madalyayla dönüyor. Dünya Şampiyonu Macar Kıss Balazs’ı yenerek tüm otoritelerin dikkatini çeken Taçyıldız, finalde İranlı rakibine yenilerek altın şansını kaybetti
SPOR Haberi

ELAL AJANS Reklamıdır

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, bu kez güreşte elde ettiği başarıyla dünya gündemine oturdu. Greko-Romen’de Federasyon Kupası ve Uluslararası 28. Vehbi Emre Turnuvası’nda başarılı  olarak ay-yıldızlı mayoyu giymeye hak kazanan kulüp sporcusu Ahmet Taçyıldız, Ermenistan’da yapılan Dünya Kupası’nda gümüş madalyanın sahibi oldu. İlk turda son Dünya Şampiyonu Macar Kıss Balazs’ı yenerek tüm otoritelerin dikkatini çeken Taçyıldız, daha sonra Gürcistanlı rakibini de ekarte ederek finale yükseldi. Finalde Dünya Kupası’nı alan İranlı rakibine kaybeden Ahmet Taçyıldız ikinciliği elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldu. Daha önce de Dünya Gençler Şampiyonu ünvanını kazanan Taçyıldız, mavi-beyazlı kulübün de gururu oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı Teknik Direktörü Zekai Baykara, Remzi Musaoğlu ve Burhan Işık’tan oluşan antrenör kadrosuyla bu sezon başarılı sonuçların altına imza attıklarını belirterek, “Ahmet Taçyıldız’ın hem Vehbi Emre Turnuvası’nda hem de Dünya Kupası’nda genç yaşına rağmen sergilediği performansla gururlandık” dedi. Greko-Romen ve serbest stilde yapılan altyapı yatırımıyla önemli mesafeler kat ettiklerini vurgulayan Baykara, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun bizlere sunduğu imkanlarla, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmayı sürdüreceğiz. Bizlere destek olan yönetim kurulumuza sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ) - Haber Merkezi Editör: Ali Ölmez
Etiketler: İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Güreş, Ahmet Taçyıldız
Yorumlar
Haber Yazılımı