Yazı Detayı
16 Mayıs 2010 - Pazar 11:45 Bu yazı 6978 kez okundu
 
İLETİŞİMDE BUGÜN
ARZU ÖZEL
ARZU-ESER KİŞİSEL GELİŞİM DESTEK MERKEZİ
 
 

Bugün toplumda yaşanan birçok sorunun temelinde doğru iletişim kurmayı bilmediğimiz gerçeğinin yattığı yeni yeni anlaşılıyor. İnsanlar iletişimin önemini yeni yeni anlamaya başlıyor.

Aile içinde bebeklikten itibaren yaşadığımız bütün dönemlerde kurulan ilişkilerdeki iletişim yanlışlıklarının, sorunlu birçok insanın yetişmesine neden olduğunu, insanların bazılarının ciddi suçlar işleyerek toplumun her kesimine zarar verdiğini hepimiz biliyoruz.

Aile içi iletişimden, okullarda iş yaşamındaki iletişime kadar değişik alanlarda yaşanan birçok sorun altında iletişimsizlik, doğru iletişim kurallarını bilememek ve uygulamamak yatıyor.

Bugün artık insan psikolojisinin, sosyolojinin kuralları, gerçekleri iletişimde uygulanıyor. Beden dilinin önemi, bir iş yerinde satış yapan temsilcisinin ne yaparsa, hangi iletişim becerilerini uygularsa daha etkili olabileceğini, beden dilini nasıl kullanması gerektiğini, beden dili öğelerini(bedenimiz, eller, kollar, bacaklar, yüz hareketleri vb.-biz buna sözsüz iletişim de diyoruz) öğrenmeleri yolunda destek veriyoruz.

İletişim becerileri öğrenilen becerilerdir. Doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız ortamlarda bunu doğru, eksik ya da yanlış öğreniyoruz. Oysa ki kendimizi bu konuda alacağımız eğitimlerle geliştirebileceğimizi, doğru iletişim becerilerini öğrenebileceğimizi, artık biliyoruz.

İletişim kuramayan insanın mutlu olamayacağını, başarıyı yakalayamayacağını biliyoruz. Etkili, başarılı ve mutlu bir yaşam için herkesin iletişim çalışmalarına katılmasını öneriyorum.
Hepinize başarılı ve mutlu günler.

                                                                            

 
Etiketler: Arzu Özel, İletişim, İletişim çatışması, iletişimsizlik
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı