Sitenin sağında bir giydirme reklam
Türkiye (HM) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 13.08.2021 - 20:46, Güncelleme: 15.08.2021 - 20:46

Çiğli’de Yapı Stoku Envanteri için Çalışmalar Sürüyor

 

Çiğli’de Yapı Stoku Envanteri için Çalışmalar Sürüyor

Çiğli Belediyesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, depremle mücadele planı doğrultusunda ilçe genelinde Yapı Stoku Envanteri çalışmaları için sahaya iniyor!
HABER MERKEZİ - 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen büyük İzmir depremi sonrasında Deprem Birimini kurarak acil eylem planı hazırlıklarını vakit kaybetmeden başlatan Çiğli Belediyesi, bu anlamda önemli bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İnşaat Bölümü akademisyenlerinin desteği, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katkılarıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Çiğli’deki tüm binaların Yapı Stoku Envanteri çıkarılacak. "DİRENÇLİ BİR ÇİĞLİ YARATACAĞIZ" Saha çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Dirençli Kent yaratma vizyonumuz çerçevesinde 30 Ekim depreminin ardından Çiğli halkının depreme karşı güvenilir konutlarda yaşaması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu amaçla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinin desteği sayesinde lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımı ile Yapı Stoku Envanteri için saha çalışmasına başlamış bulunuyoruz” dedi. "DEPREM DEĞİL İHMAL ÖLDÜRÜR" “Bu çalışma ile Çiğli sınırlarında hali hazırda kullanılmakta olan yapıların teknik bilgilerinin ve fiziki durumlarının değerlendirilmesi ile yapı güvenliği açısından ne durumda olduklarının ortaya çıkarılması ile ileride yaşanması olası bir deprem için yapı stokunun tespiti gerçekleştirilecektir. Bu çok kıymetli bir çalışma olacak. Çiğli’de 30 binden fazla yapı var. Bunları teker teker inceleyeceğiz. İlçemizin binalarının durumu bu çalışma ile ortaya çıkacak. Hangi bölgede ne kadar bina sorunlu bunun verisini toplamış olacağız. Belediye olarak sorunlu bölgelerde önlemlerimizi bu verilere göre alacağız. Deprem değil ihmal öldürür. Biz belediye olarak üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Tüm vatandaşlarımızın canını ve malını korumakla görevliyiz” "İKÇÜ'NÜN VARLIĞI BİZİM İÇİN ŞANS" Çiğli’nin geleceğini güvence altına almak adına çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Vatandaşlarımızın mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşayacağı bir kent yaratmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sınırlarımızda Katip Çelebi Üniversitesi’nin olması bizim için büyük şans. Hep dediğim gibi yolumuzu bilim aydınlatmalı. Bilim insanlarının bu çalışmadaki desteği bizi daha güçlü kılacak. Çalışmalara katılarak bizlere destek olan tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Çiğli Belediyesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, depremle mücadele planı doğrultusunda ilçe genelinde Yapı Stoku Envanteri çalışmaları için sahaya iniyor!

HABER MERKEZİ - 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen büyük İzmir depremi sonrasında Deprem Birimini kurarak acil eylem planı hazırlıklarını vakit kaybetmeden başlatan Çiğli Belediyesi, bu anlamda önemli bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İnşaat Bölümü akademisyenlerinin desteği, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katkılarıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Çiğli’deki tüm binaların Yapı Stoku Envanteri çıkarılacak.

"DİRENÇLİ BİR ÇİĞLİ YARATACAĞIZ"

Saha çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Dirençli Kent yaratma vizyonumuz çerçevesinde 30 Ekim depreminin ardından Çiğli halkının depreme karşı güvenilir konutlarda yaşaması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu amaçla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinin desteği sayesinde lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılımı ile Yapı Stoku Envanteri için saha çalışmasına başlamış bulunuyoruz” dedi.

" DEPREM DEĞİL İHMAL ÖLDÜRÜR"

“Bu çalışma ile Çiğli sınırlarında hali hazırda kullanılmakta olan yapıların teknik bilgilerinin ve fiziki durumlarının değerlendirilmesi ile yapı güvenliği açısından ne durumda olduklarının ortaya çıkarılması ile ileride yaşanması olası bir deprem için yapı stokunun tespiti gerçekleştirilecektir. Bu çok kıymetli bir çalışma olacak. Çiğli’de 30 binden fazla yapı var. Bunları teker teker inceleyeceğiz. İlçemizin binalarının durumu bu çalışma ile ortaya çıkacak. Hangi bölgede ne kadar bina sorunlu bunun verisini toplamış olacağız. Belediye olarak sorunlu bölgelerde önlemlerimizi bu verilere göre alacağız. Deprem değil ihmal öldürür. Biz belediye olarak üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Tüm vatandaşlarımızın canını ve malını korumakla görevliyiz”

"İKÇÜ'NÜN VARLIĞI BİZİM İÇİN ŞANS"

Çiğli’nin geleceğini güvence altına almak adına çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Vatandaşlarımızın mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşayacağı bir kent yaratmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sınırlarımızda Katip Çelebi Üniversitesi’nin olması bizim için büyük şans. Hep dediğim gibi yolumuzu bilim aydınlatmalı. Bilim insanlarının bu çalışmadaki desteği bizi daha güçlü kılacak. Çalışmalara katılarak bizlere destek olan tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
DİNAMİK
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunanlar

DİNAMİK
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.