Sitenin sağında bir giydirme reklam
Kutlama (HM) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 31.08.2021 - 10:40, Güncelleme: 01.09.2021 - 04:44

30 Ağustos Coşkusu Bayraklı Sokaklarına Taştı

 

30 Ağustos Coşkusu Bayraklı Sokaklarına Taştı

Bayraklı Belediyesi’nin organize ettiği “Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü” 30 Ağustos coşkusunu sokaklara taşıdı
HABER MERKEZİ -  30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Bayraklı’da sabah saat 9:30’da ilçe protokolünün Atatürk Heykeli’ne bıraktığı çelenk töreniyle gerçekleşti. Akşam ise saat 19:30’da Bayraklı Belediyesi’nin organize ettiği “Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü” ile etkinlikler devam etti. Özkanlar Migros Kafe önünde başlayan kortej yürüyüşüne binlerce vatandaş, belediye meclis üyeleri, çeşitli siyasi parti temsilcileri, STK’lar, spor kulüpleri, muhtarlar ve Bayraklı Belediyesi personeli katılım gösterdi. Coşkulu başlayan yürüyüş korteji, 4 km’lik bir mesafenin ardından Atatürk Heykeli önünde Bayraklılı vatandaşlar tarafından marşlar eşliğinde, karşılandı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal konuşmasına başlamadan önce Bayraklı’daki çeşitli siyasi parti temsilcilerini sahneye davet ederek “birlik, beraberlik” mesajı verdi. 4 km’lik mesafe boyunca çocuğuyla, genciyle, kadınıyla birlik beraberlik ve coşku içinde yürüdüklerini belirten Başkan Sandal; “Ellerimizde bayraklarımız, Atatürk posterleriyle yürüdük. Bu sadece bir yürüyüş değil arkadaşlar. Bu bizim tarafımız, bizim durduğumuz yer. Bizim durduğumuz yer çok net, çok açık.” Taraflarının; dönemin padişahının fermanı ve dönemin şeyhülislamı tarafından hain olarak tanıtılan Mustafa Kemal’in tarafı olduklarını söyleyen Serdar Sandal; “Biz ta Orta Asya’dan burayı yurt edinen; Ahmet Yesevi’den, Şeyh Edebali’ye, Hacı Bektaş’a, Pir Sultan’a, Akşemsettin’e ve onların bütün tarihine, tarihsel mirasına sahip çıkmak için yürüyoruz arkadaşlar. Biz Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Antep’te, Urfa’da, Maraş’ta yurdun dört bir tarafında, düşmanın karşısına çıkan kahramanlarımız için yürüyoruz. Biz ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yanayız, bu ülkenin bayrağından yanayız. Bu ülkede Mustafa Kemal’den yanayız ve bu tavrımız sonsuza dek böyle devam edecek. Her kim ki bizi bu yoldan ayrı koyacağını düşünüyorsa, bu yolda eğileceğimizi, taviz vereceğimizi düşünüyorsa yanılıyor. Biz, cumhuriyetin ışığında, Mustafa Kemal’in ışığında yürümeye devam edeceğiz. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti için üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar devam edeceğiz. ‘Hak, hukuk, adalet’ temamızdan asla vazgeçmeden, dostlarımızla birlikte hayatın her alanında mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Uzun zamandır milli bayramların kısıtlı bir şekilde kutlandığına dikkat çeken Başkan Sandal “Pandemiden sonra inadına inat; Türkiye’nin en büyük 23 Nisan kutlamalarını, 19 Mayıs kutlamalarını, Cumhuriyet ile ilgili bütün milli bayramlarımızı en coşkulu şekilde Bayraklı’da kutlayacağız. Ben katılımınızdan dolayı, duruşunuzdan dolayı hepinize saygılarımı sunuyorum, sevgilerimi sunuyorum. Bütün başkanlarımızla beraber hepinize saygılar, sevgiler.” diyerek konuşmasını tamamladı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın konuşmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri tüm Bayraklıların coşkuyla söyledikleri marşlarla son buldu.
Bayraklı Belediyesi’nin organize ettiği “Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü” 30 Ağustos coşkusunu sokaklara taşıdı

HABER MERKEZİ -   30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Bayraklı’da sabah saat 9:30’da ilçe protokolünün Atatürk Heykeli’ne bıraktığı çelenk töreniyle gerçekleşti. Akşam ise saat 19:30’da Bayraklı Belediyesi’nin organize ettiği “Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü” ile etkinlikler devam etti.

Özkanlar Migros Kafe önünde başlayan kortej yürüyüşüne binlerce vatandaş, belediye meclis üyeleri, çeşitli siyasi parti temsilcileri, STK’lar, spor kulüpleri, muhtarlar ve Bayraklı Belediyesi personeli katılım gösterdi. Coşkulu başlayan yürüyüş korteji, 4 km’lik bir mesafenin ardından Atatürk Heykeli önünde Bayraklılı vatandaşlar tarafından marşlar eşliğinde, karşılandı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal konuşmasına başlamadan önce Bayraklı’daki çeşitli siyasi parti temsilcilerini sahneye davet ederek “birlik, beraberlik” mesajı verdi.

4 km’lik mesafe boyunca çocuğuyla, genciyle, kadınıyla birlik beraberlik ve coşku içinde yürüdüklerini belirten Başkan Sandal; “Ellerimizde bayraklarımız, Atatürk posterleriyle yürüdük. Bu sadece bir yürüyüş değil arkadaşlar. Bu bizim tarafımız, bizim durduğumuz yer. Bizim durduğumuz yer çok net, çok açık.” Taraflarının; dönemin padişahının fermanı ve dönemin şeyhülislamı tarafından hain olarak tanıtılan Mustafa Kemal’in tarafı olduklarını söyleyen Serdar Sandal; “Biz ta Orta Asya’dan burayı yurt edinen; Ahmet Yesevi’den, Şeyh Edebali’ye, Hacı Bektaş’a, Pir Sultan’a, Akşemsettin’e ve onların bütün tarihine, tarihsel mirasına sahip çıkmak için yürüyoruz arkadaşlar. Biz Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Antep’te, Urfa’da, Maraş’ta yurdun dört bir tarafında, düşmanın karşısına çıkan kahramanlarımız için yürüyoruz. Biz ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yanayız, bu ülkenin bayrağından yanayız. Bu ülkede Mustafa Kemal’den yanayız ve bu tavrımız sonsuza dek böyle devam edecek. Her kim ki bizi bu yoldan ayrı koyacağını düşünüyorsa, bu yolda eğileceğimizi, taviz vereceğimizi düşünüyorsa yanılıyor. Biz, cumhuriyetin ışığında, Mustafa Kemal’in ışığında yürümeye devam edeceğiz. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti için üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar devam edeceğiz. ‘Hak, hukuk, adalet’ temamızdan asla vazgeçmeden, dostlarımızla birlikte hayatın her alanında mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Uzun zamandır milli bayramların kısıtlı bir şekilde kutlandığına dikkat çeken Başkan Sandal “Pandemiden sonra inadına inat; Türkiye’nin en büyük 23 Nisan kutlamalarını, 19 Mayıs kutlamalarını, Cumhuriyet ile ilgili bütün milli bayramlarımızı en coşkulu şekilde Bayraklı’da kutlayacağız. Ben katılımınızdan dolayı, duruşunuzdan dolayı hepinize saygılarımı sunuyorum, sevgilerimi sunuyorum. Bütün başkanlarımızla beraber hepinize saygılar, sevgiler.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın konuşmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri tüm Bayraklıların coşkuyla söyledikleri marşlarla son buldu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
DİNAMİK
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karsiyakalim.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunanlar

DİNAMİK
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.